Lęk i Depresja

Opis Produktu

Standardowy podniesiony labirynt krzyżowy ( Elevated Plus Maze) jest powszechnie stosowany do oceny zachowań związanych z odczuciem lęku u małych zwierząt laboratoryjnych (szczur/myszy).

Labirynt jest najczęściej labiryntem w kształcie krzyża z dwoma otwartymi ramionami i dwoma zamkniętymi ramionami, który znajduje się nad podłogą. Urządzenie to wykorzystuje konflikt między wrodzonym strachem gryzoni przed otwartymi przestrzeniami a ich pragnieniem odkrywania nowych środowisk. Bezpieczeństwo zapewniają zamknięte ramiona, podczas gdy otwarte ramiona mają wartość eksploracyjną. W przypadku niepokoju naturalną tendencją gryzoni jest preferowanie zamkniętych, ciemnych przestrzeni od otwartych jasno oświetlonych. W tym kontekście zachowanie związane z lękiem jest mierzone stopniem, w jakim gryzoń unika niezamkniętych ramion labiryntu.

Podwyższony labirynt krzyżowy może być używany z systemem śledzenia wideo, takim jak oprogramowanie do śledzenia wideo SMART.

Prosimy o kontakt w celu uzyskania niestandardowej konfiguracji labiryntu (kolor, rozmiar itp.)

 

CO NOWEGO?

  • Labirynty są teraz dostarczane ze wszystkimi akcesoriami podłóg/ścian w kolorze czarnym, białym lub szarym, wszystkie mają ten sam numer części.
  • Wysokość ścian w standardowej konfiguracji labiryntu krzyżowego uniesionego szczura została obniżona do 35 cm.