Ruch i odkrywanie

Opis Produktu

Bieżnie dla małych zwierząt są używane do treningu siłowego i dokładnego badania zmęczenia u gryzoni. Jednostka sterująca z interfejsem z ekranem dotykowym oraz możliwość wykonywania stymulacji indywidualnej linii (wstrząs elektryczny lub podmuch powietrza) zwiększają wygodę i elastyczność  w ustawianiu i zarządzaniu parametrami badania.

Bieżnia posiada siatkę przeciwporażeniową, która zapewnia wstrząs elektryczny o stałej intensywności. Opcja stymulacji powietrznej (brak źródła powietrza w zestawie) jest zamienna z stymulacją elektryczną, umożliwiając użycie jednego lub drugiego w zależności od potrzeb eksperymentalnych. Pasy bieżni mają odpowiednia szerokość, aby zwierzę mogło skorygować wszelkie błędy w koordynacji ruchowej, co pozwala na dokładny pomiar zmęczenia. Solidna konstrukcja i wysokiej jakości materiały gwarantują wysoką wydajność w warunkach intensywnego użytkowania.

Ekran dotykowy jednostki sterującej umożliwia sterowanie prędkością taśmy i intensywnością bodźca. Zmierzone parametry są rejestrowane i wyświetlane na wyświetlaczu jednostki sterującej, w tym prędkość i nachylenie taśmy, pokonany dystans, skumulowany czas wstrząsu i intensywność wstrząsu. Jednostka sterująca dostarcza prąd do siatki stymulującej i umożliwia komunikację z komputerem PC w celu przechowywania danych za pomocą opcjonalnego oprogramowania SEDACOM (komunikacja USB). Oprogramowanie SEDACOM jest potrzebne do edycji i wykonywania zdefiniowanych przez użytkownika protokołów prędkości (przyspieszanie, zwalnianie, dostosowywanie itp.). Sesje można zatrzymywać ręcznie niezależnie na każdym torze lub automatycznie przy użyciu określonych parametrów zdefiniowanych przez użytkownika.

 Proponujemy również konfiguracje bieżni jednotorowej do badań metabolizmu (kalorymetria pośrednia).


Nowe 1-torowe i 2-torowe wymienne bieżnie szczura/myszy

Panlab oferuje teraz pełną linię wymiennych bieżni dla szczurów/myszy. Podobnie jak bieżnie 5-torowe, 1-torowe i 2-torowe bieżnie dla szczurów można teraz łatwo przekształcić w bieżnię dla myszy. W tym celu dostępne są teraz nowe akcesoria do kratek do stymulacji elektrycznej i powietrznej, pokrywek .