Uczenie się i Pamięć

Opis produktu

Labirynt ośmioramienny jest szeroko stosowany w eksperymentach behawioralnych do oceny pamięci przestrzennej, ale także pamięci nie przestrzennej, ale związanej ze wskazówkami motywacyjnymi (np. pożywienie).

Panlab proponuje 3 rozwiązania do eksperymentów w labiryncie promieniowym:

  • Ręczny labirynt promieniowy LE760 / LE762, który może być używany opcjonalnie z oprogramowaniem do śledzenia wideo SMART
  • Półautomatyczny labirynt radialny LE767 / LE769, który może być opcjonalnie używany z oprogramowaniem do śledzenia wideo SMART
  • Zautomatyzowany labirynt promieniowy z wiązkami światła LE766 / LE768

 

Wszystkie labirynty promieniowe Panlab składają się z centralnego obszaru z ośmioma przesuwanymi drzwiami dającymi dostęp do ośmiu równych rozmiarów ramion. Labirynt, wykonany z czarnego plexi, zamontowany jest na trójnogu o regulowanej wysokości (do 1m). Każde ramię ma ścianki boczne o wysokości większej po stronie bliższej ramienia. Ramiona można łatwo zdjąć, odkręcając znajdującą się pod spodem gałkę mocującą. W dystalnym krańcu każdego ramienia można zamontować odłączaną zagłębioną miseczkę lub zastąpić ją osłoną (wszystkie w zestawie).

Drzwi przesuwne można otwierać i zamykać automatycznie lub ręcznie:

- Zautomatyzowane działanie drzwi może być kontrolowane przez pozycję zwierzęcia w trakcie testu przy użyciu oprogramowania Mazesoft-8 połączonego z fotokomórka zamontowaną  labiryncie i odpowiednią jednostką sterującą. 

- Ręczne sterowanie drzwiami może być wykonane zdalnie przez użytkownika za pomocą przełączników dostępnych na centrali.

- Ręczna obsługa drzwi może być wykonana na miejscu przez użytkownika za pomocą gwintów przewidzianych do otwierania lub zamykania każdych drzwi.

Dostępna jest również wodna wersja labiryntu promieniowego (wodny labirynt promieniowy)