Rotarod

‹ wróć

Rota Rod

Rota Rod to łatwy sposób na przetestowanie wpływu leków, uszkodzeń mózgu lub chorób na koordynację ruchową lub odporność na zmęczenie u gryzoni.

Zwierzę umieszcza się na torze obrotowym Rota Rod i uruchamia się stoper. Kiedy zwierzę bezpiecznie spada na swój  tor, opóźnienie do spadnięcia (minuty i sekundy) oraz prędkość obrotowa są automatycznie rejestrowane. W zestawie znajduje się zdejmowany górny separator dla modeli szczurzych, aby zapobiec interakcją między zwierzętami biegającymi po sąsiednich torach.

Rota Rod jest sterowana przez zaawansowany mikroprocesor, który zapewnia precyzyjną kontrolę czasu i bardzo dokładną regulację prędkości. Obroty można ustawić elektronicznie na stałą prędkość (od 2 do 90 obr / min). Alternatywnie, szybkość przyspieszania może być wybrana w określonym czasie (2 do 5999 sek., Przyrosty 1 sek.).

Unikalny na rynku, rozszerzony zakres prędkości (od 2 do 90 obr / min) w połączeniu z rozszerzonymi ustawieniami trybu przyspieszania, protokołami prędkości i trybami kołysania, sprawiają, że Rota Rod jest wyjątkowo elastyczny narzędziem naukowym.

Graficzny interfejs użytkownika z ekranem dotykowym umożliwia przejrzystą wizualizację czasu i prędkości dla każdego pasa. Zmieniaj tryby, dostosuj prędkość i twórz protokoły bezpośrednio z ekranu głównego, aby uzyskać większą elastyczność przy maksymalnej funkcjonalności i użyteczności. Dane można odczytać na ekranie i/lub wyeksportować do oprogramowania SEDACOM w celu zapisania danych w formie tabelarycznej według torów/prób itp.